VMG3312 b10b Modem Şifresi

VMG3312 b10b modemi Zyxel’e bağlıdır. Yani Zyxel’in sağladığı bir modem türüdür. Bu modemin şifresini değiştirmek için kullanıcı adı ve şifre bilgilerini ayrıca ip adresi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Zyxel VMG3312 b10b modeminin kullanıcı adı “admin”        şifresi “1234”tür. Eğer TTNET tarafından alınmış bir modemse parola kısmına “ttnet”; kendiniz satın aldıysanız da yine parola kısmına “ (boşluk bırak)“ yazmanız gerekmektedir. Yani parola kısmını boş bırakarak Oturum Aç tuşuna basmanız gerekmektedir.


TTNET Modem Şifresi Değiştirme


VMG3312 b10b Modem Şifresini Nasıl Değiştirebilirim

  • Bağlantı sağladığınız tarayıcınıza 192.168.1.1 yazın ve giriş tuşuna basın.
  • Karşınıza çıkan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri yukarıda verdiğimiz şekilde tamamlayın ve oturum aç tuşuna basın.
  • Karşınıza açılan panelde Kablosuz Ağ Ayarlarını seçin ve buradan kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi değiştirin.

VMG3312 b10b Modem Ara Yüz Sorunları

Zyxel’in bu modeminde genellikle ara yüz problemleri oluşmaktadır. Bunların belli sebepleri ve çözümleri elbette vardır. Müşteri hizmetleri yönlendirmesi ile bu çözümlere göz atalım.

  • Eğer ara yüze giriş yapamamanızın nedeni hatalı kullanıcı adı ve şifre bilgisi ise, şüphesiz bu ayarı daha önce yapmışsınızdır ve bilgileri unutmuşsunuzdur. Bu sebeple modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekir. Bu sayede tüm bilgiler sıfırlanacaktır. Normal şartlarda modeminiz kendi kendine otomatik olarak kurulacaktır. Fakat kurulum sağlanmazsa, kullanım kılavuzu aracılığı ile birkaç adımda kurulumu sağlayabilirsiniz.
  • Eğer sorun kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizden kaynaklanmıyorsa, direkt olarak internete bağlanmakta sorun yaşıyorsanız, o zaman sebep farklı olabilir. Modemleriniz belli aralıklarla güncellenmektedir. Eğer güncellemeler otomatik olarak yapılmıyorsa bağlantı sorununa neden olacaktır. Bu nedenle Firmware update ekleyerek yönetim kısmından güncellemelerinizi yapmanız gerekir.
  • Eğer modeminizin ara yüzüne giriş yapabiliyorsanız fakat sonradan internet bağlantısını gerçekleştiremiyorsanız, o zaman modeminiz ile internet bağlantınız arasında bir sorun vardır. Bu sebeple modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp, tekrar ara yüze giriş yapmanız gerekir. Ara yüzden geniş bant kısmına geçerek buradaki ayarlara TTNET bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir