Airties Modem Şifresi

Airties modemleri en çok tercih edilen modem türlerinden biridir. Birçok özelliği bulunan Airties modemlerinin buna oranla birçok çeşidi de bulunmaktadır. İnternet bağlantınız ve aradığınız özelliklere göre bu modemler belirlenmektedir. İnternet üzerinden tek tek bu modemlerin özelliklerini inceleyebilir, fiyat aralıklarını kontrol edebilirsiniz.

Airties Modem Kurulumu

Normal şartlarda modeminizin kurulumunu teknik ekip yapar. Fakat modeminizi kendiniz aldıysanız ve nasıl kurulumunu yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, kullanım talimatlarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden yayınlanan online videolarda size çözüm sağlayacaktır.

Airties modemlerin en önemli özelliği “Tak Kullan” özelliğinin olmasıdır. Yani modem içerisine atılmış olan yazılımlar, sizin çabanıza ihtiyaç duymadan otomatik olarak yüklenir. Sizin yapmanız gereken tek şey internet bağlantı kablonuzu modeminize takmanızdır. Yani bilgisayarınızdan gelen Ethernet kablosunu, modemde gerekli yere takarak kurulumu başlatabilirsiniz. Bazı bilgisayarların kablosuz özelliği bulunmayabilir. Böyle bir durumda Ethernet kablosunu bilgisayarınıza bağlarken, diğer kabloyu da modemin çıkış portuna bağlamanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra modeminizin fişini takın ve bilgisayarınızın kablosuz özelliğini açarak internete bağlanın.

Airties Modem Şifresi Değiştirme

  • Modeminizi açık konuma getirin.
  • Kullandığınız internet tarayıcınızı açın. Bu tarayıcının adres paneline 192.168.2.1 adresini yazarak enter tuşuna basın.
  • Airties modeminizin modeline göre kullanıcı adı ve parola bilgilerini doldurun.
  • Bu işlemler sonucunda modeminizin ara yüzüne giriş yapmış bulunmaktasınız. Karşınıza çıkan ekranda dilediğiniz işlemleri yapabilir, tüm ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Airties Modem Türlerine Göre Şifreler

En çok kullanılan Airties modemlerinin ip adresi 192.168.2.1’dir. Ve modem çeşitlerine göre modem şifreleri şöyledir;

  • Airties Air 5452: Bu modemin ara yüzüne giriş için kullanıcı adınız “(boşluk)”, şifreniz “admin” veya “root”dur.
  • Airties Air 5440: Bu modemin ara yüzüne giriş için kullanacağınız şifre “root”, “admin”, “1234” ‘tür.
  • Airties Air 5050: Airties’in bu modeminin şifresi kendinden verilmez. Modem size verildiği zaman şifreyi siz belirlersiniz.
  • Airties Air 6271: Bu modemin ara yüzüne giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifre kısımlarını boş bırakmanız gerekmektedir. Eğer modem TTNET tarafından verildiyse, şifre kısmına “ttnet” yazarak denemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir