Modem Şifresini Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim?

Yeni bir modem aldığımız zaman ilk işimiz, modemimizin şifresini değiştirmektir. Normal şartlarda bize getirilen modemlerin ara yüz şifreleri, internet sitesinde bile bulabileceğimiz bir bilgidir. Bu nedenle herhangi biri dahi modemimizin ara yüzüne girerek her türlü ayarı gerçekleştirebilir. Buna istinaden değiştirilen bu şifreler, belli bir zaman sonra unutulabilir ve yeniden ihtiyacımız olduğunda da bunu fark edebiliriz. Peki böyle durumlarda ne yapabiliriz? Modem Şifresini Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim?

ASUS Modem Ayarları (DSL N12E – DSL N14U-DSL N16)

Modemlerimiz geldiği an kullanayım gibi bir düşünceyi aklımızdan çıkarmamız gerekir. Modemler geldiği an kullanıldığında ciddi güvenlik sorunlarına yol açacaktır. Bu nedenle hangi modemi kullanırsanız kullanın, ilk işiniz muhakkak modem ayarlarınızı yapmak olmalıdır. Özellikle Asus modemlerde bu daha da önemlidir. ASUS Modem Ayarları (DSL N12E – DSL N14U-DSL N16)

Android İp Yapılandırma Hatası

Akıllı telefon kullanımının artmasıyla birlikte, hepimiz telefonlarımızın WiFi özelliğini sıkça kullanmaya başladık. Genel itibariyle telefonlarımızın mobil internetlerini değil evlerimiz ya da iş yerlerimizdeki kablosuz bağlantısını kullanıyoruz. Fakat bazen android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarımız WiFi ağlarına bağlanamayabiliyor. Veya WiFi bağlantısı telefonlarımızdan görülmüyor, görülse de veri transferi gerçekleşmiyor. Böylece internete bağlantı sağlayamıyoruz. İşte bu hata Android İp Yapılandırma Hatasıdır. Android İp Yapılandırma Hatası

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatası Nedir?

Zaman zaman bilgisayarlarımız üzerinden internete bağlanmak zor olabiliyor. Çünkü ya internet sık sık kesiliyor ya direkt olarak bağlantı kesilme sorunu yaşanıyor ya da tamamen bilgisayarınız modeminizi görmüyor. Bu gibi durumlarda çözmek için hamle yaptığınızda bir pencere açılır ve “Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor” hatası alırsınız. Ağ geçidi dediğimiz şey, modemin adresidir ve bu adres modeme özgüdür. Bu adres ile yerel ip adresiniz ve DNS adresleriniz otomatik olarak verilmektedir.Böyle bir hata ile karşılaşmanızın birçok sebebi olabilir. Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatası Nedir?

Modem Şifresi Nasıl Kırılır?

Ülkemizde genel olarak bir unutma problemi olduğu için Wifi şifreleri ile ilgili bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Sürekli kullandığımız ve otomatik olarak kullandığımız modemlerin bazen şifresini unutabiliriz. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken çok basittir. Masaüstünüzde bulunan ve sağ alt kısımda yer alan Wifi simgesine sağ tıklayın ve Ağ Paylaşım Merkezini açın. Ve buradan sol alt kısımda yer alan İnternet Seçeneklerine tıklayın. Buradan şifremi unuttum kısmına tıklayarak şifrenize bakabilirsiniz. Unutmayın ki ağa bağlı olmanız gerekmektedir. Modem Şifresi Nasıl Kırılır?

Modem Şifresi Nasıl Bulunur?

Modemlerimiz internet aboneliği yaptığımız firma tarafından bize gönderilen, internet ile erişim sağlamamıza yarayan bir kutudur. Bu kutu sayesinde birden çok kişi internete bağlanma ve veri aktarma olanağı bulmaktadır.

Modemlerimiz elimize ulaştığı zaman teknik servis tarafından evimizdeki bağlantısı sağlanır. Modem Şifresi Nasıl Bulunur?

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar ve telefonlarımız aracılığı ile internete bağlanmamızı sağlayan modemlerimizin güvenliği oldukça önemlidir. Modemimiz kurulumu yapılmış bir şekilde gelecektir. Fakat kullanıcı adı ve şifre gibi bilgiler, internet üzerinden kolayca bulunabilecek bilgiler olduğu için, modem güvenliğini sağlamak size bırakılmış bir iştir. Modeminizin güvenliğini sağlayabilmeniz için bazı bilgileri bilmeniz gerekir. Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?