192.168.1.1. Girişi Türkçe Anlatım

Kullanmakta olan internet sağlayıcınız ya da modeminiz ile alakalı olarak işlemler yapmak istiyorsanız bu aşamada IP adresiniz üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Bu konuda zorlanan ve neyi nasıl yapacağını bilemeyen kişiler için bugünkü yazımızda “192.168.1.1. girişi Türkçe anlatım” konusuna değineceğiz.

192.168.1.1. Girişi Nasıl Yapılır?

Yapacağınız düzenleme ve ayarlamalar için yapacağınız giriş işleminde ilk olarak kullanmakta olduğunuz bilgisayarda yüklü bulunan tarayıcınızın adres çubuğuna söz konusu olan 192.168.1.1. IP adresini yazmanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza yeni bir ekran açılacak olup bu ekran üzerinden giriş yapmak için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekmektedir. Eğer daha önceden giriş  yaptı iseniz aynı şifrenizi kullanabilirsiniz. Ya da modeminize ait olan bu şifreyi daha önceden değiştirdi iseniz yine kendi belirlemiş olduğunuz şifreyi kullanmanız gerekmektedir. Ancak daha önce hiç giriş yapmadı iseniz ve bu sebepten dolayı da şifre ve kullanıcı adınız ile alakalı bir fikriniz yoksa kendi modeminize ait olan giriş bilgilerini tespit etmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler her bir modem markası ya da internet sağlayıcı için farklılık göstermekte olduğu için net bir bilgi vermek mümkün olmamak ile beraber aşağıda belirtilen kombinasyonları kendinize en uygun olanını belirmek sureti ile deneyebilirsiniz.

İp adresinizi kullanarak yaptığınız her değişiklik, modem sıfırlandığında ortadan kaybolacaktır. Bu nedenle bilgilerinizi hatırlayamadığınız durumlarda da herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan bu sorunu halledebilirsiniz.

192.168.1.1. Giriş Bilgileri

  • Eğer hali hazırda kullanmakta olduğunuz internet sağlayıcısı Ttnet ise bu aşamada kullanıcı adı ve şifre bölümünü boş bırakmak sureti ile; kullanıcı adına admin, şifre kısmına password yazarak ya da kullanıcı adı kısmına admin yazıp şifre kısmını boş bırakarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Kullanmakta olduğunuz internet sağlayıcısı Superonline ise bu aşamada da kullanıcı adı ve şifre kombinasyonları şu şekilde olabilmektedir; admin, superonline; admin, boşluk; admin, password ya da admin, pass olarak tespit edilmiştir.
  • Tüm bu bilgilerin haricinde modem markanıza göre kullanıcı adı ve şifre bilgileri farklılık göstermektedir. Bu sebepten dolayı daha doğru bir şekilde bilgi almak için modeminizin kullanma kılavuzundan faydalanmanız gerekmektedir.

Kaynak: http://www.19216811.gen.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir