192.168.l.l Huawei Süperonline

192.168.l.l Ip Adresi Nedir?

192.168.1.1 gibi ip adresleri modemlerinizin ara yüzüne girmenizi sağlayan ve bu ara yüz üzerinden ayarlarınızı yapılandırmanızı sağlayacak bir adrestir. Modemlerinizin kullanıcı adı ve şifresine kadar birçok girişi bu ip adresi yolu ile sağlarsınız.

192.168.l.l Huawei Superonline Modem Girişi

Modeminizin ara yüzüne giriş yapmanız için belli temel aşamaları uygulamanız gerekmektedir.

 • Modeminiz geldikten ve kurulumu tamamlandıktan sonra, modeminizin bağlı olduğundan emin olun.
 • Modeminizin ara yüzüne daha önce giriş yapmadıysanız ve kullanıcı adını değiştirmediyseniz, kullanıcı ismi Superonline Wifi şeklinde yazmaktadır. Ve seri numarasının son dört hanesi ile bitmektedir.
 • Kullandığınız tarayıcınızın web sitesi giriş kısmına, 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basın. Bu işlem sonucunda modemin ara yüz giriş ekranına ulaşmış olursunuz.
 • Giriş ekranında sorgulama sayfasına benzer bir panel ile karşılaşırsınız. Bu panelde sizden kullanıcı adı ve şifre bölümlerini doldurmanız talep edilir. Kullanıcı adı kısmına “admin”, parola bölümüne de “superonline” yazmalısınız. Kullanıcı adı ve şifre modemden modeme farklılık göstermektedir.
 • Bu sayede tam olarak ara yüze girişi sağlamış olursunuz. Bu ara yüz sizin modem şifresini ve kullanıcı adını değiştirmenize yardımcı olur.

192.168.1.1 İp Adresi İle Neler Yapabilirim?

 • Bu sayfada modeminizin bağlantısının olup olmadığı, modeminizin ip adresi ve internet bağlantısının hızına, internetin aktif olarak bağlı olup olmadığına kadar birçok bilgi yer almaktadır.
 • Ara yüzün ana ekranında İnternet, Yerel Ağ, Paylaş ve Telefon isminde sekmeler yer almaktadır. Bu sekmeler üzerinden dilediğiniz ayarı yapabilir, bilgilerinizi dilediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.
 • Ana ekrandan İnternet sekmesine giriş yaptıktan sonra, Port Yönlendirme butonu ile evinizde kullandığınız cihazların dışarıdan erişimini sağlayabilmek veya engelleyebilmek için gereken tüm ayarları yapabilirsiniz.
 • Uzak kullanıcı ayarları, yerel başlangıç noktası, yerel bitiş noktası ve adres adı gibi birçok ayar bu sistemden yapılabilir. Aynı zamanda yeni bağlantı noktası ekleyebilir, bu noktanın da ayarlarını dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.
 • Telefon desteği kullananlar için Hat butonu ile telefon numaranız ile birlikte aktiflik durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde arama kaydı seçeneği ile arama geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.19216811.name.tr/

One thought on “192.168.l.l Huawei Süperonline

 1. ipek dedi ki:

  başkaları şifreyi kırmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir