TTNET Modem Şifre Değiştirme

Modemler erişim yapabileceğiniz alan içerisinde yer alan cihazların internete bağlanmalarını ve aynı ağa bağlanmış cihazlar arasında veri transferi yapmayı sağlar. Modemler internet üzerindeki diğer kaynaklarla da etkileşim içindedir. Modemler sayesinde yapılan iletişim ve veri aktarımı güvenlik açığı açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra her modem türünün ve markasının kendine has özellikleri vardır. Alacağınız modeme kendiniz karar verecekseniz bazı noktalara da dikkat etmeniz gerekmektedir.


TTNET Modem Ayarları


Modem Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Çok fazla bireyin yaşadığı bir evdeyseniz ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta modeminizin kablosuz ağ standartlarına sahip olmasıdır.
  • Modeminizi kullanım amacınız ve kullanacak kişi sayısına göre özellikleri olmalıdır. Bu nedenle çalışma frekansını doğru belirlemelisiniz.
  • Modemin erişebildiği alana yani erişim mesafesine dikkat etmelisiniz.
  • En önemlisi modemin veri aktarabilme kapasitesidir.
  • Kullanım alanına göre çoklu frekans desteği tercih edebilirsiniz.
  • İhtiyacınız varsa USB portu bulunan modemler de vardır.

TTNET modemlerinde de benzer özellikler yer alır. Her modemin kendine has özellikleri olduğunu unutmamak gerekir. TTNET’e internet başvurusu yaptığınız zaman standart düzeyde bir modem size teslim edilecektir. Fakat dilediğinize göre yeni bir modem satın alabilirsiniz.

TTNET Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

TTNET modeminizin ip adresi 192.168.l.l’dir. Bu kodu bilgisayarınızın tarayıcısına yazın ve giriş yapın. Açılan pencerede kullanıcı adı kısmına “admin”, parola kısmına da “ttnet” yazın. Bunların küçük harfle yazıldığına dikkat ederek “Tamam” tuşuna basın. Onayladığınız anda modeminizin ara yüzüne giriş yapmış olursunuz.

Modeminizin ara yüzüne giriş yaptıktan sonra “Kablosuz Ağ Ayarları” kısmına tıklayarak modeminizin kullanıcı adını ve şifresini değiştirebilirsiniz.

Modem Şifresini Değiştirmek Neden Önemlidir?

TTNET modemleri evinize ve iş yerinize özel olarak gönderilir. Bu modeme bağlanacak kişileri sınırlamanız için güvenlik ayarlarını yapmış olmalısınız. Aynı zamanda bazen modemlerin frekansları birbirine karışabilir. Veya bazı kişiler tarafından modeminizin ara yüzüne giriş yapılabilir. Tüm bunlara engel olmak için modeminizi yapılandırmanız önemlidir. TTNET hem müşteri temsilcileri ile hem de internet sitesi ile bu konuda gereken desteği müşterilerine sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir