Vodafone Modem Ayarları

Vodafone özellikle son günlerde internet aboneliği için tercih edilen markalardan biridir. Özellikle taşınır modemleri ile adını duyurmaktadır. Aynı zamanda sadece internet ile ilgili arızalar ve sorunlar için kullandıkları bir müşteri hizmetleri numarası olması oldukça büyük bir avantajdır.

Modemler elinize ulaştığı zaman hiçbir işlem yapmadan kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgili kabloları gereken yerlere bağlamaktır. Bunun dışında herhangi bir işleme ihtiyaç duymayan bu modemler, tak ve çalıştır özelliğine sahiptir. Bunun dışında yaşayacağınız sıkıntılar için 0850 542 0 542 numaralı Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Modeminizin için ilk yapacağınız ayar, kurulum ayarlarıdır. Bu ayarlarda yukarıda bahsettiklerimiz ile sınırlıdır. Bunun dışında ikincil bir ayarda modemin ara yüzü ile yapabileceğiniz ayarlardır. Bunun için tarayıcınıza modem ip’nizi yazın. Bu ip 192.168.1.1’dir. Kullanıcı adı kısmına “vodafone”, şifre kısmına da “vodafone” yazarak giriş yapın. Böylece kolay kurulum ara yüzüne giriş yapmış olacaksınız. Burada da modeminizin kullanıcı adı ve şifresini girin. Böylece açılan ekranda dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri

Vodafone ile internet aboneliği almak istiyorsanız SüperNet’e başvuru yapmanız yeterlidir. Bu başvurunuz ile gereken evraklar kurye aracılığı ile toplanmaktadır. Yani sizin herhangi bir çabanıza gerek yoktur. SüperNet abonesi müşteriler internet ile alakalı bir arıza durumunda Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilirler ve gereken bilgileri telefon aracılığı ile de sağlayabilirler. Bu konuda kaliteli destek sağlayabilmek için Sesli Yanıt Servis’i kullanmaktadırlar. Ve olası tüm sorunlara karşı bu sesli yanıt ile bilgi vermektedirler. Bu avantajın tek bir kötü yanı vardır. O da aramalarınız için her operatörden belli bir ücret kesilmesidir.

Vodafone Müşteri Hizmetlerinin teknik destek verdiği modemler şunlardır;

Airties 6271, Airties 5341, Airties RT-204, Airties RT-212, Pikatel 421, Pirelli DRG A226G, Asus DSL-N10 Wireless-N150, Huawei 532S, Huawei 552E, Huawei 658C (Hem VDSL Hem Fiber-2 Adet),  ZyXEL VMG3312, Tp link Td864w

Eğer sizde Vodafone teknik destek ve müşteri hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken 0850 542 1 542 numaralı telefonu tuşlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir