SuperOnline Modem Şifresi ve Modem Arayüzüne Girişi

Superonline modemleri de kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlardan ilk ayrım elbette kablolu ve kablosuz modem ayrımıdır. Superonline web sitesinde kablolu ve kablosuz modemler için bazı uyarılar ve küçük noktalar yer almaktadır. Bunlar şu şekildedir; Kablosuz modemler bazı çevre faktörlerine dayalı olarak bağlantı hızını belli düzeyde yavaşlatabilmektedir. Eğer sık sık dizi ve film izleyen ya da dosya indiren, online oyun oynayan biriyseniz modeminizi kablolu olarak seçmenizde fayda vardır. Aynı zamanda kablosuz ağ kullanıcıları içinde kullanım alanına göre modemi doğru yere konumlandırmakta oldukça önemlidir. Her kullanıcı ile arasında 1 metre olması önemli bir husustur.  Tüm bunların yanı sıra modem güvenliğinizi sağlayabilmenizde önemlidir.

SuperOnline Modem Şifresi Değiştirme

Bunlarla alakalı her arıza ya da her çözülemeyen sorun için Superonline Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Telefondan teknik destek sağlayarak her türlü işlemlerinize yardım alabilirsiniz. Fakat şifre bilgileri ile ilgili bir değişiklik yoluna gitmek istiyorsanız, bunun için müşteri hizmetlerini aramanıza gerek yoktur. Modeminizin ara yüzüne girmeniz gerekmektedir. Bunun için elbette ilk olarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda ip adresi de en büyük önemi taşıyan bilgilerden biridir. Bu modem şifresi cihazlara göre değişiklik gösterdiği için ilk olarak Superonline modemlerinden bahsetmek istiyoruz.

SuperOnline Modem Şifresi Öğrenme

  • Airties Air 6372: Kullanıcı adı “admin”, parola “boşluk” (Parola kısmını boş bırakın.)
  • Airties Air 6271: Kullanıcı adı “admin”, parola “ttnet”
  • Huawei HG253/S: Kullanıcı adı “admin”, parola “ttnet”
  • Tılgın HGA1311: Kullanıcı adı “admin”, parola “superonline”
  • Tılgın HGA1311 v2: Kullanıcı adı “admin”, parola “admin”
  • Pirelli DRG A226G: Kullanıcı adı “admin”, parola “admin”
  • Tılgın HGA2301: Kullanıcı adı “admin”, parola” superonline “
  • Pirelli PRG E4202G: Kullanıcı adı “admin”, parola “admin”
  • Tılgın HGA1521: Kullanıcı adı “admin”, parola “superonline”

192.168.l.l Giriş

Tüm bu modem türleri Superonline tarafından verilen modemlerdir. Bu modemler için kullanmanız gereken ip adresi 192.168.1.1’dir. Tarayıcınıza bu ip adresini yazarak, kullanıcı adı ve şifre yazmanız gereken panele ulaşabilirsiniz. Böylece bu bilgileri doldurarak ara yüze giriş yapabilirsiniz.

Ara yüze giriş yaparak modeminizin güvenliğini sağlayabileceğiniz ayar paneline ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir